Klimatizace, topení a chlazení, TZB

Klimatizace s montáží za 1 den

Refrion – suché chladiče

Vedle velmi nízkých nákladů na údržbu, vysoké účinnosti a záruky nehromadění kotelního kamene a bakteriálního znečištění chladící kapaliny, je mnoho dalších vlastností, pro které jsou naše SUCHÉ CHLADIČE vhodné pro všechny potřeby a požadavky:

VÝPARNÍKY jsou vyrobeny z vysoce kvalitních hliníkových žeber a buď OVÁLNÝCH měděných trubek (suché chladiče, šetřící energii) nebo standardních 5/8” kulatých měděných trubek. Díky úsilí, vyvíjenému naším R&D týmem, jsou nepochybné výhody, vycházející z použití oválných trubek ve výměnících tepla, aplikovány nyní na žebrové výparníky, vyráběné s měděnými trubkami a hliníkovými žebry: ve stejných pracovních podmínkách může být výkon vyšší až o 15 % než je možno dosáhnout s výměníky, postavenými s tradičními geometriemi výparníků. Podélné podpěrné nosníky jsou vyrobeny z galvanizované oceli, zatímco všechna příčná zesílení jsou z hliníku k vyloučení nebezpečí, že by měděné trubky mohly být přeříznuty v důsledku vibrací a tepelného rozpínání. Všechny výměníky jsou vybaveny s nerez plovoucími přírubami dle EN normy. Výparníky jsou odmaštěny, vyčištěny a otestovány při tlaku 16 bar suchým vzduchem.

Refrion-výparník z oválných trubek

 • Všechny KRYTY jsou modulární a vyrobené z galvanizované oceli s nanesenou práškovou barvou RAL9002 a jsou odolné proti korozi. Modulární a velmi silná konstrukce z oceli zajišťuje pevnost a stabilitu také v nejhorších pracovních podmínkách. Provedení a rozměry byly navrženy tak, aby vyhověly velikostem, vyžadovaným v běžné pozemní dopravě a k odolání možnému nesprávnému zacházení. OCHRANNÉ PLÁŠTĚ VENTILÁTORŮ jsou vyvinuty k eliminování zpětného proudění a zajišťují tak nejvyšší účinnost, kombinovanou s nejnižším hlukem. Všechny OCHRANY VENTILÁTORŮ odpovídají většině náročných evropských  bezpečnostních norem.
 • Namontované AXIÁLNÍ VENTILÁTORY mohou být buď standardní třífázové (400V 50Hz) nebo jednofázové (230 V 50 Hz) tepelně chráněné , namazaná na celou životnost, staticky a dynamicky vyvážené nebo alternativně nové EC AXIÁLNÍ VENTILÁTORY, které mohou zajistit vysoké výkony kombinované s velmi nízkou spotřebou energie a nízkým hlukem.
 • Všechny elektrické komponenty jsou certifikovány s ohledem na většinu evropských bezpečnostních norem. SUCHÉ CHLADIČE se běžné používají v chlazení a A/C polích (vodní chlazení a volné chlazení) a ve všech průmyslových procesech, které vyžadují chlazení vodou nebo směsmi různých kapalin.

Refrion-porovnání přenosu tepla mezi oválnýma a kulatýma trubkama

Standardní specifikace výkonu dle ENV 1048

Výkon našich SUCHÝCH CHLADIČŮ se testuje při:

 • okolní teplotě (TE) = 25 °C
 • teplotě vstupní kapaliny (TWE) = 40 °C
 • teplotě výstupní kapaliny (TWU) = 35 °C
 • chladicí vodě

Test a bezpečnost

Různé elektrické a funkční testy se provádějí k zajištění shody SUCHÝCH CHLADIČŮ a všech jejich komponent s následujícími bezpečnostními normami:

 • Revidovaná direktiva 73/23 CE. Nízký tlak
 • Direktiva 97/23 CE (PED podmínky) a národní realizující legislativa
 • Elektromagnetická kompatibilita
 • EN 294 Ochrany ventilátorů

Refrion - baner

Katalogy a prospekty Refrion

Kliknutím na odkaz výše přejdete do sekce Ke stažení.

Refrion

V tomto modulu jsou dostupné následující volby...

 • Refrion – suché chladiče
Klimatizace s montáží za 1 den
Chci vědět více
734 178 546